Amphenol Aerospace Operations D38999/26TH21PA-LC
D38999/26TH21PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TH21PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TH21PA-LC.pdf
Availability of D38999/26TH21PA-LC
QUANTITY
D38999/26TH21PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TH21PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26TH21PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TH21PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26TH21PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TH21PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26TH21PA-LC
FIXED IND 3.9UH 4.56A 17 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE DIODE 400V 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
26POS F H.D R/A .350 TY3 FIL. datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
SOCKET CONTACT,SIZE 16 GPR datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf