Amphenol Aerospace Operations D38999/26WA98PN-CGMSR
D38999/26WA98PN-CGMSR picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WA98PN-CGMSR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WA98PN-CGMSR.pdf
Availability of D38999/26WA98PN-CGMSR
QUANTITY
D38999/26WA98PN-CGMSR Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WA98PN-CGMSR
Internal Part NumberEIS-D38999/26WA98PN-CGMSR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WA98PN-CGMSR
Related LinksD38999/26W, D38999/26WA98PN-CGMSR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WA98PN-CGMSR Details Description
Related parts for D38999/26WA98PN-CGMSR
BIT HEX 1/8" 0.98" 2/PK datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf