Amphenol Aerospace Operations D38999/26WB98JD-LC
D38999/26WB98JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WB98JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26WB98JD-LC.pdf
Availability of D38999/26WB98JD-LC
QUANTITY
D38999/26WB98JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WB98JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WB98JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WB98JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WB98JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WB98JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26WB98JD-LC
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 10A DPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC SMT datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 1 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
FET RF LDMOS 150W H36248-2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF SETS datasheet.pdf
RES 250 OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf