Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD15PN-UHST3
D38999/26WD15PN-UHST3 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15PN-UHST3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WD15PN-UHST3.pdf
Availability of D38999/26WD15PN-UHST3
QUANTITY
D38999/26WD15PN-UHST3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15PN-UHST3
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15PN-UHST3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15PN-UHST3
Related LinksD38999/26W, D38999/26WD15PN-UHST3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD15PN-UHST3 Details Description
Related parts for D38999/26WD15PN-UHST3
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W MONO 14DIP datasheet.pdf
IC 9-CH BUS TRANSCEIVER 56-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
FUSE 13A 240V FAST BRITISH SMD datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC LP 40WQFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .050" 10 POS datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf