Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD15SN-U
D38999/26WD15SN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15SN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WD15SN-U.pdf
Availability of D38999/26WD15SN-U
QUANTITY
D38999/26WD15SN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15SN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15SN-U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15SN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26WD15SN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD15SN-U Details Description
Related parts for D38999/26WD15SN-U
RES SMD 442K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 6SMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET .8A W TABS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf