TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WE26AC
D38999/26WE26AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WE26AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WE26AC.pdf
Availability of D38999/26WE26AC
QUANTITY
D38999/26WE26AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WE26AC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WE26AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MILE
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WE26AC
Related LinksD38999/, D38999/26WE26AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WE26AC Details Description
Related parts for D38999/26WE26AC
RES SMD 24 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
MOD WI-9C 16MB 4MB FLASH 25PK datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
INMATE MINI SL BOB 5 1=10PCS datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI DUAL LP 10UMAX datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF10% 100VDC RDL datasheet.pdf