Amphenol Aerospace Operations D38999/26WE26HB-LC
D38999/26WE26HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WE26HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WE26HB-LC.pdf
Availability of D38999/26WE26HB-LC
QUANTITY
D38999/26WE26HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WE26HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WE26HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WE26HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WE26HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WE26HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26WE26HB-LC
70232-316P METRAL HDR STR PF 4X6 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.8A 6-TSOP datasheet.pdf
LED BASED BI-PIN 24V GREEN datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG GRAY 5000' datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32TQFN datasheet.pdf
CONN INSERT 7POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf