Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF11PN-U
D38999/26WF11PN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF11PN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WF11PN-U.pdf
Availability of D38999/26WF11PN-U
QUANTITY
D38999/26WF11PN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF11PN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF11PN-U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF11PN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26WF11PN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF11PN-U Details Description
Related parts for D38999/26WF11PN-U
RECEPTACLE BULK STD BUS MTR BD datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 26POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 24 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 92.3077K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf