Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF11PN-UHST3
D38999/26WF11PN-UHST3 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF11PN-UHST3
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WF11PN-UHST3.pdf
Availability of D38999/26WF11PN-UHST3
QUANTITY
D38999/26WF11PN-UHST3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF11PN-UHST3
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF11PN-UHST3
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF11PN-UHST3
Related LinksD38999/26W, D38999/26WF11PN-UHST3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF11PN-UHST3 Details Description
Related parts for D38999/26WF11PN-UHST3
RES SMD 28K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
P-CLAMP (BOEING SPEC) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMC datasheet.pdf