Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF28PN-LC
D38999/26WF28PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF28PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26WF28PN-LC.pdf
Availability of D38999/26WF28PN-LC
QUANTITY
D38999/26WF28PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF28PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF28PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF28PN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WF28PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF28PN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WF28PN-LC
CAP FEEDTHRU 22PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 24POS PLUG datasheet.pdf