Souriau Connection Technology D38999/26WF32SNL
D38999/26WF32SNL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF32SNL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26WF32SNL.pdf
Availability of D38999/26WF32SNL
QUANTITY
D38999/26WF32SNL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF32SNL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF32SNL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF32SNL
Related LinksD38999/2, D38999/26WF32SNL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WF32SNL Details Description
Related parts for D38999/26WF32SNL
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC datasheet.pdf
CONN HOUSING CRIMP 18POS 2MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
LT33CP SOLD TIP SLOPED 45 3.0MM datasheet.pdf