Amphenol Aerospace Operations D38999/26WF35HN-LC
D38999/26WF35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WF35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WF35HN-LC.pdf
Availability of D38999/26WF35HN-LC
QUANTITY
D38999/26WF35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WF35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WF35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WF35HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WF35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WF35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26WF35HN-LC
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK DVR SPRD SPECTRUM 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
254 TB RIS CLA 180D SOL datasheet.pdf
CONN DSUB 78POS F H.D R/A BRKT datasheet.pdf