Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG11JD-LC
D38999/26WG11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG11JD-LC.pdf
Availability of D38999/26WG11JD-LC
QUANTITY
D38999/26WG11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG11JD-LC
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO216 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf