Souriau Connection Technology D38999/26WG11PNL
D38999/26WG11PNL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11PNL
Brief Description
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT PINS
Datasheet Download
D38999/26WG11PNL.pdf
Availability of D38999/26WG11PNL
QUANTITY
D38999/26WG11PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11PNL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11PNL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11PNL
Related LinksD38999/2, D38999/26WG11PNL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WG11PNL Details Description
Related parts for D38999/26WG11PNL
TRANS PNP 20V 1A SOT-89 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 50-SEC 28-DIP datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 500A DO200AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8051 4KB ADC QFN20 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
IC AMP TIA 2.5GB 8" DIE WAFER datasheet.pdf