Souriau Connection Technology D38999/26WG11SBL
D38999/26WG11SBL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11SBL
Brief Description
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26WG11SBL.pdf
Availability of D38999/26WG11SBL
QUANTITY
D38999/26WG11SBL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11SBL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11SBL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11SBL
Related LinksD38999/2, D38999/26WG11SBL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WG11SBL Details Description
Related parts for D38999/26WG11SBL
IC VREF SHUNT 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB OTP 80TQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf