Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG11SN-US
D38999/26WG11SN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG11SN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG11SN-US.pdf
Availability of D38999/26WG11SN-US
QUANTITY
D38999/26WG11SN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG11SN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG11SN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG11SN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26WG11SN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG11SN-US Details Description
Related parts for D38999/26WG11SN-US
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 16POS datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS HORIZ 3.5MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 6032-28 datasheet.pdf