Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16BB-USB4
D38999/26WG16BB-USB4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16BB-USB4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WG16BB-USB4.pdf
Availability of D38999/26WG16BB-USB4
QUANTITY
D38999/26WG16BB-USB4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16BB-USB4
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16BB-USB4
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16BB-USB4
Related LinksD38999/26W, D38999/26WG16BB-USB4 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16BB-USB4 Details Description
Related parts for D38999/26WG16BB-USB4
CONN HEADER 7POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
SENSOR 15PSIG 4V-REF DUAL datasheet.pdf
IC TXRX FLEXRAY 20-SSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE LDO BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENS PROX CAP M30 PNP NO-NC 2M datasheet.pdf
RES SMD 2.6K OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf