Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG41HD-LC
D38999/26WG41HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG41HD-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG41HD-LC.pdf
Availability of D38999/26WG41HD-LC
QUANTITY
D38999/26WG41HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG41HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG41HD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG41HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WG41HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG41HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26WG41HD-LC
CONN TERM BLOCK 5.08MM 2POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 8SOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V SOT89-3 datasheet.pdf
CABINT VISNCB 14.49X23.62X17. datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.67A 21.6 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 82MA 33 OHM TH datasheet.pdf