Souriau Connection Technology D38999/26WG41PNL
D38999/26WG41PNL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG41PNL
Brief Description
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS
Datasheet Download
D38999/26WG41PNL.pdf
Availability of D38999/26WG41PNL
QUANTITY
D38999/26WG41PNL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG41PNL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG41PNL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG41PNL
Related LinksD38999/2, D38999/26WG41PNL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WG41PNL Details Description
Related parts for D38999/26WG41PNL
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
STORM 450I SERIES USB ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
EMITTER UV 385NM 30MA RADIAL datasheet.pdf