Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH21PN-CGMSR
D38999/26WH21PN-CGMSR picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH21PN-CGMSR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WH21PN-CGMSR.pdf
Availability of D38999/26WH21PN-CGMSR
QUANTITY
D38999/26WH21PN-CGMSR Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH21PN-CGMSR
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH21PN-CGMSR
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH21PN-CGMSR
Related LinksD38999/26W, D38999/26WH21PN-CGMSR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH21PN-CGMSR Details Description
Related parts for D38999/26WH21PN-CGMSR
CONN JACK 12POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS .100" DUAL datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf