Amphenol Aerospace Operations D38999/26WH21PN-U
D38999/26WH21PN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WH21PN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WH21PN-U.pdf
Availability of D38999/26WH21PN-U
QUANTITY
D38999/26WH21PN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WH21PN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26WH21PN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WH21PN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26WH21PN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WH21PN-U Details Description
Related parts for D38999/26WH21PN-U
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 15.5MBPS datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf