Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ19HE
D38999/26WJ19HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ19HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WJ19HE.pdf
Availability of D38999/26WJ19HE
QUANTITY
D38999/26WJ19HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ19HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ19HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ19HE
Related LinksD38999/, D38999/26WJ19HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ19HE Details Description
Related parts for D38999/26WJ19HE
FUSE CERM 1.25A 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.79 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf