Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ19SA-UW
D38999/26WJ19SA-UW picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ19SA-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ19SA-UW.pdf
Availability of D38999/26WJ19SA-UW
QUANTITY
D38999/26WJ19SA-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ19SA-UW
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ19SA-UW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ19SA-UW
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ19SA-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ19SA-UW Details Description
Related parts for D38999/26WJ19SA-UW
CAP CER 2.2PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 RED,RED,YLW DIFF datasheet.pdf
RES 0.167 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf