TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WJ24BA
D38999/26WJ24BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ24BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ24BA.pdf
Availability of D38999/26WJ24BA
QUANTITY
D38999/26WJ24BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ24BA
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ24BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MILJ
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ24BA
Related LinksD38999/, D38999/26WJ24BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WJ24BA Details Description
Related parts for D38999/26WJ24BA
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.27A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 85.6 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL ST datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 450MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
GT 25C 25#16 PIN PLUG datasheet.pdf
2.7 V, 800 レA, 80 MHz Rail-to-Rail I/O Amplifiers IC datasheet.pdf