TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WJ24PE-LC
D38999/26WJ24PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ24PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WJ24PE-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ24PE-LC
QUANTITY
D38999/26WJ24PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ24PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ24PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MILJ
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ24PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ24PE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WJ24PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ24PE-LC
DIODE GEN PURP 1.2KV 8A TO247AC datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
PIDG PVF2 22-16COM22-18MIL 1/2 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RAIL CAP LEFT TS32 RBR datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SPI 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.75A datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf