TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26WJ43BA
D38999/26WJ43BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43BA
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43BA.pdf
Availability of D38999/26WJ43BA
QUANTITY
D38999/26WJ43BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43BA
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43BA
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions43
Shell Size - Insert25-43
Shell Size, MILJ
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43BA
Related LinksD38999/, D38999/26WJ43BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26WJ43BA Details Description
Related parts for D38999/26WJ43BA
KIT EVAL MIFARE RFID 13.56MHZ datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR LASER SMT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 223VC SMCJ datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
PLASTIC LABEL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf