Souriau Connection Technology D38999/26WJ43SCL
D38999/26WJ43SCL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SCL
Brief Description
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SCL.pdf
Availability of D38999/26WJ43SCL
QUANTITY
D38999/26WJ43SCL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SCL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SCL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
Fastening TypeThreaded
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SCL
Related LinksD38999/2, D38999/26WJ43SCL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WJ43SCL Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SCL
CONN 2MM FB HEADER 4ROW STR GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
12V YELLOW LED datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 40MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/18/180F 1.5 BK datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC SMCJ datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf