Souriau Connection Technology D38999/26WJ43SDL
D38999/26WJ43SDL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SDL
Brief Description
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SDL.pdf
Availability of D38999/26WJ43SDL
QUANTITY
D38999/26WJ43SDL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SDL
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SDL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SDL
Related LinksD38999/2, D38999/26WJ43SDL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/26WJ43SDL Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SDL
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
THERMAL PAD .020" 4X4" GAPPAD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
TERM BLCK RCPT 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 66POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
HSG REMOVEL TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf