Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ43SN-UWHST2
D38999/26WJ43SN-UWHST2 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SN-UWHST2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SN-UWHST2.pdf
Availability of D38999/26WJ43SN-UWHST2
QUANTITY
D38999/26WJ43SN-UWHST2 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SN-UWHST2
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SN-UWHST2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SN-UWHST2
D38999/26WJ43SN-UWHST2 Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SN-UWHST2
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56SSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 240VAC 4SIP datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
LED BASED ULT RED MDGT FLNG 14V datasheet.pdf
500 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf