Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ43SN-UWHST4
D38999/26WJ43SN-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ43SN-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ43SN-UWHST4.pdf
Availability of D38999/26WJ43SN-UWHST4
QUANTITY
D38999/26WJ43SN-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ43SN-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ43SN-UWHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ43SN-UWHST4
D38999/26WJ43SN-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/26WJ43SN-UWHST4
BATTERY PACK NIMH 8.4V 1150 MAH datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 470 OHM 6W 0.1% TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A AXIAL datasheet.pdf