Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ61JB-LC
D38999/26WJ61JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ61JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ61JB-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ61JB-LC
QUANTITY
D38999/26WJ61JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ61JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ61JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ61JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ61JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ61JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ61JB-LC
RES ARRAY 15 RES 1M OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 12-BIT D/A CONV 28-SOIC datasheet.pdf
IC DATASELCT/MUX 2-1 QUAD16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 44MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf