Amphenol Aerospace Operations D38999/26WJ61JE-LC
D38999/26WJ61JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WJ61JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26WJ61JE-LC.pdf
Availability of D38999/26WJ61JE-LC
QUANTITY
D38999/26WJ61JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WJ61JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WJ61JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WJ61JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WJ61JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WJ61JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WJ61JE-LC
ROUND SPACER #2 NYLON 5/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 1500-5000 CMA 0.125" (3.18mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
M/F MINI-STEREO EXT CABLE 6' datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
50P MODU II PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 220MA 1.62 OHM datasheet.pdf