Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZC98HN
D38999/26ZC98HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZC98HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 10C 10#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZC98HN.pdf
Availability of D38999/26ZC98HN
QUANTITY
D38999/26ZC98HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZC98HN
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZC98HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZC98HN
Related LinksD38999/, D38999/26ZC98HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZC98HN Details Description
Related parts for D38999/26ZC98HN
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
POLYSWITCH RTE SERIES 1.35A HOLD datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 2.6A 44.2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
MICRO 37C P 8" WHT JACKS NI datasheet.pdf