Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZD97PA-LC
D38999/26ZD97PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZD97PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZD97PA-LC.pdf
Availability of D38999/26ZD97PA-LC
QUANTITY
D38999/26ZD97PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZD97PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZD97PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZD97PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZD97PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZD97PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZD97PA-LC
IDC CABLE - CSC20G/AE20G/CCE20G datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-20AWG GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf