Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZH53AB
D38999/26ZH53AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZH53AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 53C 53#20 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26ZH53AB.pdf
Availability of D38999/26ZH53AB
QUANTITY
D38999/26ZH53AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZH53AB
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZH53AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZH53AB
Related LinksD38999/, D38999/26ZH53AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZH53AB Details Description
Related parts for D38999/26ZH53AB
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH REMOTE SHAFT 100MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 26POS 22AWG datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 11.75"L X 10.75"W datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM 156VC P600 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SPDT 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf