TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ19HN-LC
D38999/26ZJ19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 19POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ19HN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ19HN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ19HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ19HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ19HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ19HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ19HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ19HN-LC
CBL ROUT/CLAMP FL FR 2.72"L 1/2" datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR DIFF VACUUM GAUGE 1PSI datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 42POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LOT 10 FUSES GMS 3A & C4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf