TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ19SN-LC
D38999/26ZJ19SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ19SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 19POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ19SN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ19SN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ19SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ19SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ19SN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ19SN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ19SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ19SN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ19SN-LC
IC LI-ION PWR MGMT 1CELL 10-SON datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLACK 2/PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf