Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ29BB
D38999/26ZJ29BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ29BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ29BB.pdf
Availability of D38999/26ZJ29BB
QUANTITY
D38999/26ZJ29BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ29BB
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ29BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ29BB
Related LinksD38999/, D38999/26ZJ29BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ29BB Details Description
Related parts for D38999/26ZJ29BB
Connector Header 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.47 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf