TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ29SN-LC
D38999/26ZJ29SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ29SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 29POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ29SN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ29SN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ29SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ29SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ29SN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ29SN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ29SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ29SN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ29SN-LC
RES SMD 576 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 150POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO252AA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4052EMS8E datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6A 19 MOHM SMD datasheet.pdf