TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ43BN
D38999/26ZJ43BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ43BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 43POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ43BN.pdf
Availability of D38999/26ZJ43BN
QUANTITY
D38999/26ZJ43BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ43BN
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ43BN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ43BN
Related LinksD38999/, D38999/26ZJ43BN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ43BN Details Description
Related parts for D38999/26ZJ43BN
IC REG MULTI CONFIG 12V 5A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PROGRAM PART AC OUTLET datasheet.pdf
3113 W/25' 12/3 YEL 14W47 datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf