Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61HB-LC
D38999/26ZJ61HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61HB-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61HB-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61HB-LC
CABLE D-SUB-AMU09B/AE09G/AMU09B datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
37POS LONG JACK SCREW UNC-4-40 datasheet.pdf