Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61HC-LC
D38999/26ZJ61HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61HC-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61HC-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61HC-LC
CONN RECPT 18POS .100 22-26 TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.5A SOT23 datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 16MM BLUE datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A DO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 121 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf