TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26ZJ61HN-LC
D38999/26ZJ61HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61HN-LC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61HN-LC
QUANTITY
D38999/26ZJ61HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61HN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ZJ61HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26ZJ61HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61HN-LC
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SGNL COND 4-20MA TX 20-CDIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 64POS .100 GOLD datasheet.pdf
SW ROLLER LVR SPDT TURRET 250V datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
BLADE PHILLIPS SZ1/SZ2 5.91" datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
ER6022-030ML, 3N/C, M20, LED datasheet.pdf
RES SMD 5.008 OHM 0.1% 8W TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf