Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61JA
D38999/26ZJ61JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61JA.pdf
Availability of D38999/26ZJ61JA
QUANTITY
D38999/26ZJ61JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61JA
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61JA
Related LinksD38999/, D38999/26ZJ61JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61JA Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61JA
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PLC RELAY OPTOCOUPLER 33V datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 400NH N48 datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf