Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61JC
D38999/26ZJ61JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61JC.pdf
Availability of D38999/26ZJ61JC
QUANTITY
D38999/26ZJ61JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61JC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61JC
Related LinksD38999/, D38999/26ZJ61JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61JC Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61JC
BAG PINK POLY 4MIL 5X8 NO ZIP datasheet.pdf
PGS GRAPHITE SHEET 115X180MM datasheet.pdf
CAP MICA 5PF 0.25PF 500V 1210 datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 800V 4SMD datasheet.pdf
CONN M8 4POS PLUG datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123 datasheet.pdf