Amphenol Aerospace Operations D38999/26ZJ61PA
D38999/26ZJ61PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ZJ61PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 61POS
Datasheet Download
D38999/26ZJ61PA.pdf
Availability of D38999/26ZJ61PA
QUANTITY
D38999/26ZJ61PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ZJ61PA
Internal Part NumberEIS-D38999/26ZJ61PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ZJ61PA
Related LinksD38999/, D38999/26ZJ61PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ZJ61PA Details Description
Related parts for D38999/26ZJ61PA
SENSOR DIFF PRESS 1.45 PSI MAX datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS STR datasheet.pdf
CONN CIRC MALE PLUG 8POS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 16A TO220AC datasheet.pdf