Vishay/BCcomponents D392K29Y5PH63L2R
D392K29Y5PH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D392K29Y5PH63L2R
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D392K29Y5PH63L2R.pdf
Availability of D392K29Y5PH63L2R
QUANTITY
D392K29Y5PH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D392K29Y5PH63L2R
Internal Part NumberEIS-D392K29Y5PH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D392K29Y5PH63L2R
Related LinksD392K29Y, D392K29Y5PH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D392K29Y5PH63L2R Details Description
Related parts for D392K29Y5PH63L2R
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 4-4 BLACK 5' datasheet.pdf
VERTICAL DDR3 DIMM 240 POSITION datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 12 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
ACCY MISC ALLEN KEY (#8) 5 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 1000W datasheet.pdf