Vishay/BCcomponents D392M25Z5UH63J5R
D392M25Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D392M25Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D392M25Z5UH63J5R.pdf
Availability of D392M25Z5UH63J5R
QUANTITY
D392M25Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D392M25Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D392M25Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D392M25Z5UH63J5R
Related LinksD392M25Z, D392M25Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D392M25Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D392M25Z5UH63J5R
PCB COPPER CLAD POS 4.5X7"2 SIDE datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100 DL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
RES 860 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 136-144MHZ TN datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 10POS ORG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf