Vishay/BCcomponents D392M25Z5UH6UJ5R
D392M25Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D392M25Z5UH6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D392M25Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D392M25Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D392M25Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D392M25Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D392M25Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D392M25Z5UH6UJ5R
Related LinksD392M25Z, D392M25Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D392M25Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D392M25Z5UH6UJ5R
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 2POS RED datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 600V TIME datasheet.pdf