Vishay/BCcomponents D392Z25Z5UH65J5R
D392Z25Z5UH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D392Z25Z5UH65J5R
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D392Z25Z5UH65J5R.pdf
Availability of D392Z25Z5UH65J5R
QUANTITY
D392Z25Z5UH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D392Z25Z5UH65J5R
Internal Part NumberEIS-D392Z25Z5UH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D392Z25Z5UH65J5R
Related LinksD392Z25Z, D392Z25Z5UH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D392Z25Z5UH65J5R Details Description
Related parts for D392Z25Z5UH65J5R
IC OPAMP VFB 20MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 4MM datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf